1397/04/09 - 14:14

⚜️افتتاح شعبه اندرزگو رستوران هانى⚜️

 

 رستوران هانى شعبه اندرزگو در روز پنج شنبه، چهاردهم تير ماه افتتاح مى گردد.

آدرسبلوار اندرزگو، تقاطع بلوار كاوه، رستوران هانى

تلفن۲۲۲۴۸۳۵۰

       ۲۲۲۴۸۳۵۱

       ۲۲۲۴۸۳۵۲

       ۲۲۲۴۸۳۵۳

 

1397/02/10 - 14:22

مضرات نوشیدن آب یخ

نوشیدنی یخی و خنک در گرمای تابستان خوشایند است و آب یخ به شما در کالری سوزی کمک می‌کند. اما شواهد زیادی وجود دارد که نوشیدن آب یخ برای‌تان مضر است، حتی وقتی هوا گرم است، علم هم از این خبر پشتیبانی می‌کند.

احتمالا تجربه کرده‌اید که آب گرم چگونه روزنه‌های پوست‌تان را باز می‌کند و به پوست شما احساس راحتی می‌دهد، درحالی‌که آب سرد، روزنه‌های پوست‌تان را بسته و پوست‌تان را منقبض می‌کند. فکر می‌کنید چرا؟ نوشیدن آب سرد همین‌ تاثیر را روی سیستم گوارش‌تان دارد!

1397/01/28 - 14:16

خواص درمانی فلفل سبز

فلفل گیاهیست با بوته های یک ساله، محل اصلی و اولیه آن را سواحل آمریکا می دانند. ساقه های این گیاه تا ارتفاع ۷۰ سانتیمتر می رسد. برگ های آن به رنگ سبز تیره، کشیده و نوک تیز بوده و گل ها به رنگ سفید و بصورت تک تک و جدا ازیکدیگر درانتهای ساقه نمایان میگردد.

میوه این گیاه را که همان فلفل باشد بنا به انواع آن (خوراکی– زینتی) به رنگ های: سرخ، سبز، زرد و بنفش و به اشکال مختلف نازک کشیده، ضخیم و گوشتی کشیده، ضخیم و گوشتی کوتاه، کُروی شکل کوچک (مانند گیلاس) بیضوی شکل و کُروی بزرگ (مانند گوجه فرنگی) می توان مشاهده کرد.

طعم فلفل، در انواع آن مختلف و متفاوت است و از تند تا شیرین یافت می شود. مصرف فلفل ، بصورت خام و تازه با غذا و یا اضافه نمودن در سالاد مرسوم و معمول است. در ترشی ها نیز بصورت مخلوط و یا به تنهایی به عنوان ترشی فلفل مورد استفاده قرار می گیرد . فلفل را خشک کرده آن را بصورت پودر در میآورند و برای چاشنی غذا استفاده می کنند .

1397/01/18 - 17:55

کشک و خواص فراوانش

کشک یکی از فرآورده‌های فرعی شیر است که به روش سنتی از جوشاندن،تغلیظ یا خشک کردن دوغی که پس از کره‌ گیری باقی می‌ماند یا از ماست بدون چربی تهیه می‌شود.ماده‌ اولیه کشک عبارت است از شیر میش،بز،گاو یا مخلوطی از آنها. کشک با حجم کم خود، یک ماده غذایی معجزه‌ آساست که در بردارنده تمامی خواص شیر و حاوی کلسیم، چربی، نمک، پروتئین و ویتامین است.

1397/01/16 - 14:06

آنچه هرگز نباید داخل مایکروفر بگذارید

برای آشپزی سالم و خانه داری حرفه ای باید خط قرمزهای وسایل برقی را بدانید وسایل برقی مثل مایکروفر و مایکروویو که بخشی از ابزار کار شما در آشپزخانه هستند. مایکروفر این روزها جایگاه خاصی در آشپزخانه های زندگی مدرن دارد ، از گرم کردن سریع غذا تا آماده شدن یک فست فود خوشمزه بخشی از وظایف این ابزار پرکاربرد است اما مثل هر وسیله ی خانگی دیگر  مایکروفر و مایکروویو ها نیز خط قرمزهایی دارند که باید رعایت کرد ؛ به عنوان مثال مواد غذایی و چیزهایی که نمی توان داخل این وسیله قرار داد.

1397/01/15 - 15:40

خواص بی نظیر روغن حیوانی

روغن حیوانی روغنی است که آن را در منطقه کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و طریقه تهیه سنتی آن این گونه است که ماست را دوغ کرده و درون مشک می ریزند و آنقدر تکان می دهند که گویچه های روغنی به صورت کره به یکدیگر می چسبند. کره را از دوغ جدا کرده و آنقدر حرارت می دهند تا آب کره تبخیر و به 0.2 درصد و چربی اش به 99.8 درصد برسد. این روغن در مقایسه با کره های صنعتی که 80 تا 85 درصد چربی دارد پرچرب تر بوده و خواص تغذیه اش بیشتر است و عطر و طعمش بسته به نوع و کیفیت علف های معطری که دام مصرف می کند، متفاوت است. این روغن اگر گوسفندی باشد کمی دیرهضم و در مقایسه با روغن گاوی کلسترول بالاتری دارد، اما لذیذتر و خوش عطرتر و البته گران تر است.

 اگر قرار باشد بین روغن حیوانی و روغن نباتی جامد یکی را انتخاب کنیم، روغن حیوانی مناسب تر است چون از لبنیات تهیه شده و خواص شیر را دارد ضمن این که روغن نباتی مایع وقتی جامد (هیدروژنه) می شود، اسیدهای چرب غیراشباع آن اشباع شده و در روند جامد شدن بر میزان اسید های چرب ترانس آن افزوده می شود. البته اگرچه روغن یا کره اصیل حیوانی به طور ذاتی خود دارای اسیدهای چرب اشباع و برای سلامت زیان هایی دارد، اما فرقش با روغن جامد گیاهی این است که به طور مصنوعی جامد نمی شود و حاوی اسیدهای چرب ترانس نیست. از روغن اصیل حیوانی می توان برای سرخ کردن مواد غذایی استفاده کرد. طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراک و چرای دام دارد؛ به دلیل چرای گله های گوسفند منطقه کرمانشاه در مراتع پر علف و مرتفع، این روغن از بو و مزهٔ خاصی برخوردار است که حاصل گیاهان معطر مناطق مرتفع کوهستانی می باشد.

1397/01/14 - 13:36

بهترین شرایط نگهداری حبوبات

دشمن حبوبات برای نگهداری بلند مدت سه عامل زیر است:

رطوبت،

نور مستقیم آفتاب یا نور زیاد،

گرمای زیاد.

پس در وهله اول باید شرایطی را مهیا کرد که نور مستقیم به آنها نخورد، همچنین در جای خشک نگهداری شود و در جای نسبتا خنک باشند .

1396/12/26 - 16:05

سنجد با طبعی سرد و خشك

خواص سنجد

میوه آن به‌ عنوان درمان سرماخوردگی و آنفلوانزا معرفی شده استدر معالجه بیماری‌های دندان، لثه و در درمان خونریزی زخم معده مؤثر است. ترشح اسید معده ناشی از کرباکول را بطور کامل مهار می‌نمایدبه دلیل داشتن تانن، خوردن آن پیش از غذا، در معالجه بیماری‌های دندان، خونریزی لثه و مداوای زخم روده یا سحج و خونریزی زخم معده مؤثر استبرای کاهش وزن افراد چاق مفید و ضد اسپاسم عضلات استسنجد در بیماری استخوانی استئوآرتریت (آرتروز زانو )، پوکی استخوان ، بسیار مفید است و استخوان‌های افراد را محکم می‌کنداز ضماد گل آن برای التیام زخم‌ استفاده می ‌شود.

سنجد مقوى قلب و برطرف کننده تب شدید و لرزهاى سرد در بیماری هاى سینه مثل تنگى نفس، زخم ریه و عوارض دماغى محسوب مى شود.

1396/12/24 - 17:50

سمنو، بسیار مقوی

سمنو به سلامت افراد و پیشگیرى از برخى بیماری‌ها کمک مى‌کندداراى ویتامین هاى K-E-A و گروه ویتامین هاى B12,B8, B5, B3, B1 و مواد مهم دیگر مانند: فسفر، کرومیوم، روى، سلنیوم، آهن و مس استدرمان‌گران طب سنتی معتقدند که مصرف سمنو علاوه بر افزایش طول عمر افراد، موجب تقویت اعصاب و افزایش آرامش افرادی که به طور مستمر اما کنترل‌شده، از آن مصرف می‌کنند، می‌شودسمنو به دلیل داشتن ویتامین‌های گروه B، یکی از بهترین غذاهای دارویی برای بهبود وضعیت پوست و مو است و مهم‌ترین عامل برای کاهش ریزش مو محسوب می‌شود.  

1396/12/23 - 12:48

معجزه مصرف یک قاشق سرکه سیب

سرکه سیب محصولی فراتر از یک چاشنی سالاد محسوب می شود. نوشیدن یک قاشق غذاخوری سرکه سیب آنزیم هایی که مسئول تجزیه کربوهیدارت ها هستند را غیر فعال می کند. از این رو، این محصول از انباشت گلوکز در خون و افزایش شدید قند پیشگیری می کند.

سرکه سیب یک نوشیدنی قلیایی‌ساز است.

سرکه سیب به گوارش کمک می‌کند.

سرکه سیب برای دیابت مفید است.

سرکه سیب از بیماری قلبی عروقی پیشگیری می‌کند.

سرکه سیب گرفتگی بینی را کاهش می‌دهد.

سرکه سیب به سود جمعیت باکتری روده عمل می کند.

سرکه سیب کلیه‌ها را سم‌زدایی می‌کند.

سرکه سیب به کاهش وزن کمک می‌کند.

 سرکه سیب را چگونه مصرف کنیم؟

1396/12/20 - 13:17

خواص سماق برای لاغری

گیاه سماق و دمنوش تهیه شده از آن خاصیت چربی سوزی داشته از بین برنده چربی در بدن است و به تناسب اندام کمک میکند، به طور کلی بیشتر گیاهان دارویی باعث پاکسازی بدن، تحریک متابولیسم یا سوخت و ساز بدن، افزایش حجم ادرار و دفع آن و بهبود گوارش میشوند. بیشتر دمنوشهای گیاهی به ویژه دمنوش تهیه شده از سماق، سرشار از اسید اسکوربیک یا همان ویتامین C بوده که یک آنتی اکسیدان قوی برای دفع چربیها، سلولها و بافتهای مرده و آسیب دیده محسوب می شود. 

1396/12/16 - 14:12

ارزش غذایی گوجه فرنگی

گوجه فرنگی از لحاظ ارزش غذایی بسیار کم‌ کالری (۲۰ کیلوکالری در هر ۱۰۰ گرم) و سرشار از ویتامین‌های مختلف (آ، ث و ای) و مواد معدنی است. ۹۳ تا ۹۵٪ آن را آب تشکیل می‌دهد و قندها که ۳ تا ۴٪ آن را نشکیل می‌دهند عبارت‌اند از گلوکز و فروکتوز. مهم‌ترین مواد معدنی موجود در گوجه فرنگی که به نوع خاک و کود بستگی دارد شامل پتاسیم، کلر و فسفر است.گوجه فرنگی هم‌چنین دارای لیکوپن، یکی از قوی‌ترین انواع آنتی‌اکسیدان‌های طبیعی، و چند نوع رنگ‌دانه از خانوادهٔ کاروتنوئیدها از جمله بتاکاروتن است.

1396/12/12 - 19:11

با این گیاهان معجزه گر آشنا شوید!

این گیاهان معجزه آسا به شرح زیر هستند:

سیر

سیر حاوی ترکیبی به نام آلینین است که پس از شکستن حبه سیر، به آلیسین تبدیل می شود.

آلیسین یک آنتی بیوتیک طبیعی است که با ارگانیسم های مضر مبارزه می کند. این ترکیب گیاهی از بیماری های قلبیو سکته مغزی و انسداد شریان ها جلوگیری می کند.

زردچوبه

زردچوبه حاوی ماده ای به نام کورکومین است که از سرطان لوزالمعده، سرطان روده بزرگ، پسوریازیس، ورم مفاصل، افسردگی وآلزایمر جلوگیری می کند.

 زنجبیل

زنجبیل یک گیاه ضد ویروسی است که خاصیت ضد التهابی و ضد سرطانی دارد.زنجبیل از تهوع جلوگیری می کند.

 

1396/11/18 - 16:11

مواد غذايي مضر در زمان آلودگي هوا

در هنگام بروز پديده آلودگی هوا، هر خوراكي ای كه مانند آلودگی هوا خاصيت اسيدانی داشته باشد، مي تواند آسيب های وارده را تشديد نمايد. اين مواد غذايی عبارتند از :

◊ غذاهای پر چرب بخصوص چربيهای اشباع غذاهای پر پروتئين فست فودها (غذاهای آماده)

◊ مواد غذايی حاوی مواد نگه دارنده مثل چيپس، پفك و انواع کنسرو

 

 

1396/11/17 - 13:22

برنامه‌ای برای ارائه دستور غذا، با اسکن مواد موجود در یخچال

اکنون تقریبا برای همه پیش آمده که با وجود پربودن یخچال منزل از موادغذایی، با خود بگویند: چه غذایی درست کنم؟!

یک وبسایت مربوط به برنامه های غذایی به تازگی نسخه رایگان و جدید از یک برنامه ارائه داده است که با اسکن موادغذایی موجود در یخچال، دستور پخت غذاهای مختلف را نمایش می‌دهد.

 

 

1396/10/29 - 16:29

هرگز برنج پخته که مانده است را مصرف نکنید!

به هیچ عنوان برنج پخته ای که به مدت چندین ساعت در فضای آزاد مانده را مجدد مصرف نکنید. زیرا در آن باکتری بسیار خطرناکی رشد کرده که موجب بروز بیماری های گوارشی و گرفتگی عضلات می شود.

 

1396/10/24 - 14:14

خواص باورنکردنی فلفل سیاه

فلفل سیاه تنها یک ادویه تند و مطبوع برای خوشمزه کردن غذا نیست بلکه خوردن آن مانند یک داروی درمانی می‌تواند بسیاری از بیماری‌ها را برطرف کند.

فلفل سیاه هم به صورت تازه، هم دانه و هم به صورت پودر شده وجود دارد و بیشتر در غذا‌ها به عنوان یک ادویه خوش طعم به کار می‌رود.

1396/10/23 - 12:58

زعفران، گل سلامتی، طلای سرخ

برخی از خواص شگفت انگیز زعفران برای سلامتی، شامل بهبود سلامت تنفسی، تقویت سیستم گوارشی، رفع درد، بهبود عادات خواب، کاهش خونریزی، تقویت سلامت قلب، افزایش گردش خون، پیشگیری از دیابت،استحکام استخوان‌ها، و بهبود عنلکر ایمنی بدن می‌شود.

1396/10/20 - 20:14

۷ دلیل شگفت انگیز برای مصرف روغن زیتون

روغن زیتون بخصوص روغن زیتون فرابکر سالیان سال است که به خاطر خواص مفید و فراوانش زبانزد خاص و عام است و حتی گفته می‌شود راز عمر طولانی مردمان مدیترانه استفاده از این روغن است.

 در ادامه مطلب ۷ روش شگفت انگیز که روغن زیتون می‌تواند به شما برای زندگی بهتر و سالم‌تر کمک کند عنوان شده است:

۱- روغن زیتون دارای چربی‌های خوب است که برای سلامتی بسیار مفید است

۲- سرشار از آنتی‌اکسیدان است

۳- از ابتلا به فشار خون بالا پیشگیری می‌کند

۴- از ابتلا به افسردگی پیشگیری می‌کند

۵- روغن زیتون ممکن است نقش مهمی را در پیشگیری از ابتلا به پوکی استخوان داشته باشد

۶- مصرف روغن زیتون می‌تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را کاهش دهد.

۷- روغن زیتون فرابکر میزان التهاب را کاهش می‌دهد

1395/08/12 - 13:58

6 سس جایگزین برای سالاد سالم

زیاد شنیده اید که سس چرب است و ضرر دارد و اگر اضافه وزن دارید، دور سس را خط بکشید و ... اما کمتر درباره این موضوع حرف زده ایم که به جای سس چه چیزهایی را می شود جایگزین کرد. شما می دانید اگر یک روز نخواهید روی سالادتان سس بریزید، چه موادی را می توانید به جایش استفاده کنید تا سالادتان را مزه دار کنید؟

1395/07/25 - 14:21

ادویه های مختلف برای غذا

ادویه ها جز جدایی ناپذیر غذاها هستن و خوردن غذا بدون ادویه مثل خوردن غذا بصورت خام هست . ترکیب درست ادویه ها اگه رعایت بشه , غذا خیلی خوشمزه میشه . در هر کشور و هر فرهنگی , ادویه های گوناگونی به کار برده میشه و هر غذایی هم ادویه خاص خودش رو داره که با استفاده از ادویه ها , اون غذا طعمی خاص و مخصوص به خودش میگیره و برای همینه که میشه تفاوت غذاهای ایرانی با هندی یا آفریقایی رو فهمید . از طرفی ادویه جات خاصیت دارویی هم دارن و بیشتر اونها مواد اولیه طب سنتی – گیاهی به شمار میرن و در واقع در زمان های قدیم ادویه جات دارو بودن و بعد به مرور با رشد داروهای شیمیایی کنار گذاشته شدن . در ایران و برای درست کردن غذاهای خاص ایرانی ادویه های خاصی به کار میره که ترکیب اونها میتونه مزه اصلی و سنتی این غذاها رو آشکار کنه